Sıkça Sorulan Sorular

doğum fotoğrafçısı Çekimler ne zaman başlıyor ve bitiyor?

doğum fotoğrafçısı Sezeryan doğumda doğuma 1 saat kala hastanede oluyorum. Normal doğumda doğum sancınız gelince beni arıyorsunuz. Normal doğumlarda doğum 4 cm'de başlar, her saatte rahim 1 cm açılır, doğum 6-8 saat sonra gerçekleşir. Rahim 6 cm de iken hastanede oluyorum.

Hastaneye vardığımda çekim başlıyor. Hazırlık süreci, doğum anı, bebeğin hazırlanması, ilk emzirme, aile fotoğraflarıyla çekim bitiyor.

doğum fotoğrafçısı Çekimler kaç saat sürüyor?

doğum fotoğrafçısı Ortalama 4-5 saat kadar sürüyor.

doğum fotoğrafçısı Ödeme nasıl yapılıyor?

doğum fotoğrafçısı Ödemenin tamamı çekim günü elden alıyorum.

doğum fotoğrafçısı Albüm ne zaman teslim ediliyor?

doğum fotoğrafçısı Yoğunluğa göre değişmekle birlikte 3-4 hafta içinde kargo ile adresinize gönderiyorum.

doğum fotoğrafçısı Albüme girecek fotoğrafları kendim seçebilir miyim?

doğum fotoğrafçısı Anneler genellikle bu işi bana bırakıyor ve sonuçtan çok memnun kalıyor ama tabiki isterseniz seçebilirsiniz. Bu durumda seçiminizi yapma sürenize bağlı olarak albüm tesliminde gecikme yaşanabilir.

doğum fotoğrafçısı Şehir dışında çekim yapıyor musunuz?

doğum fotoğrafçısı Tarihi belli, sezeryan doğumlarda şehir dışında çekim yapıyorum. Ekstra yol ücreti talep ediyorum.

doğum fotoğrafçısı Çekilen tüm fotoğrafları teslim ediyor musunuz?

doğum fotoğrafçısı O gün çekmiş olduğum tüm fotoğrafları, orjinal boyutunda DVD'de teslim ediyorum.

doğum fotoğrafçısı İkiz, üçüz çekimlerinde fiyat farkı oluyor mu?

doğum fotoğrafçısı Fiyat farkı almıyorum.

doğum fotoğrafçısı Normal ve Sezeryan doğum ücretleri farklı mı?

Hayır doğum şekline göre fiyatlar değişmiyor.

doğum fotoğrafçısı Normal doğum yapacağım, doğum tarihi bu nedenle kesin değil. Doğum anım başka bir doğumla çakışırsa ne yapıyorsunuz?

doğum fotoğrafçısı Bu oldukça küçük bir ihtimal. Gene de mesleğinde oldukça iyi, paslaştığım meslektaşlarım var. Çakışma durumunda fotoğrafları meslektaşım çekiyor. Paket fiyatlarım aynen geçerli oluyor. Fotoğraflarınızı ben işleyip, albümünüzü aynı şekilde hazırlayıp size teslim ediyorum.

doğum fotoğrafçısı Ekstra albüm ve baskı fotoğraf alabilir miyiz?

doğum fotoğrafçısı Tabi uygun fiyatla baskı fotoğraf, büyükanne albümü veya cep albümü alabilirsiniz.

doğum fotoğrafçısı Ne kadar zaman önce rezervasyon yaptırmalıyım?

doğum fotoğrafçısı O günü size rezerve edebilmem için mümkün olduğunca erken haberleşmemiz iyi olur.

doğum fotoğrafçısı Fotoğraf açısından epidural mi genel anestesi mi daha güzel fotoğrafların olmasını sağlıyor?

doğum fotoğrafçısı Seçim şansınız varsa anne uyanık, izin verilmişse baba ameliyathanede / doğumhanede olacağı için epidural doğum daha avantajlı.

doğum fotoğrafçısı Yol ücreti talep ediyor musunuz?

doğum fotoğrafçısı İstanbul'da içinde yol ücreti almıyorum. Beylikdüzü, Büyükçekmece gibi şehir merkezine uzak semtlerdeki çekimlerde 50 TL ekstra ücret alıyorum. Şehir merkezine yakın semtler için ekstra yol ücretli değil, gerekirse otopark ücreti talep ediyorum.

doğum fotoğrafçısı Bana ulaştınız, ya sonra?

doğum fotoğrafçısı En iyi hizmeti sunabilmek için bana ulaşan anne-baba adaylarından aşağıdaki bilgileri rica ediyorum:
-Beklenen doğum tarihi
-Doğum yapılacak hastane
-Doğum şekli (Normal, Epidural, Sezeryan doğum )
-Hangi paket tercih edildiği. albüm istedikleri
-Evde çekim isteniyor mu (Doğumdan önce son hamilelik fotoğrafları yada doğum sonrası kendi evlerinde yenidoğan çekimleri)
-Çekimlerde özellikle istenen kareler olup olmadığı.
-Diğer özel istekler.

doğum fotoğrafçısı Albümlerin ne kadar sürede hazırlıyorum?

doğum fotoğrafçısı Fotoğrafları en az 2 yedeğini alıp, albüme girecek fotoğrafları seçip, rötuşları bizzat kendim yapıyorum. Tasarımı özenle tamamlayıp, albümü baskıya gönderiyorum. Dvd kapağını size özel hazırlayıp çekilen tüm fotoğrafları yüsek çözünürlüklü olarak kaydediyorum. O günün en güzel karelerinden oluşan bir müzikli hikaye klibi hazırlıyorum. Paketi2-3 hafta içinde adresinize kargo ile gönderiyorum.

doğum fotoğrafçısı Ekipman olarak neler kullanıyorum?

doğum fotoğrafçısı Ekipmanım hakkında sorular geliyor. 2 adet Canon 60D body, 1 adet Canon 7D body, Canon 430 EX II ve 580 EX II flaşlarım var. Sadece doğumdan önceki çekimlerde flaşlı çekim yapıyorum. Çekimlerde her türlü aksiliğe karşı (makinenin bozulması,kartların bozulması, pillerde sorun olması, kilitlenme, lens değiştirme için zaman kaybı vs.) aynı anda iki makine kullanıyorum . Doğum sırasında Canon 50mm f/1,4 ve Canon 17-55mm f/2,8 kullanıyorum. Bunların dışında doğum sonrası ev çekimleri için özel ekipmanım mevcut. Evde Yeni Doğan Çekimi Evinizde Yeni Doğan Çekimi - Portatif Stüdyo

doğum fotoğrafçısı Hamile çekimlerini ne zaman ve nerede yapıyorsunuz?

doğum fotoğrafçısı 7. aydan, doğuma 1-2 hafta kalana kadar yapılabilir. Kendi evinizde ya da birlikte belirleyeceğimiz ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir dış mekanda çekimleri yapabiliyorum. İdeali doğuma en fazla 2 hafta kala yapılan çekimlerdir.

doğum fotoğrafçısı Yenidoğan çekimleri ne zaman ve nasıl yapıyorsunuz?

doğum fotoğrafçısı Henüz 2 haftalık bebekler anne karnındaki formunu koruduklarından ve fazla haraketli olmadıklarından dolayı en güzel sonuçları veriyorlar. Çekimin yapılacağı gün bebeğinizi besleyin, geliş saatimizde beslenmiş ve uyuyor olması işimizi kolaylaştırıyor. Küçük bir hazırlık sonrasında bebeğinizin yormadan molalar vererek fotoğraflarını çekiyorum. Evinizde ışık yeterliyse doğal ışık kullanıyorum. Gerekli olursa doğal ışık renginde sürekli ışık veren portatif stüdyomu kuruyorum.

doğum fotoğrafçısı Son Olarak

doğum fotoğrafçısı Bebeğinize hazine değerinde bir hediye bırakmak elinizde. Tekrarı olmayacak bu mucizenin, en mutlu anlarının fotoğraflanmasını bir profesyonele bırakın, O en güzel şekilde belgelesin ve size harika bir albüm hazırlasın. Arayın görüşelim.