Kadıköy Acıbadem Hastanesi – Arda Bebeğin Doğum Hikayesi

IMG_0448Uzun zamandır çekim hikayelerini yazmaya zaman ayıramıyorum. Aslında her doğumun kendine özel bir hikayesi var. Ara ara yazmaya çalışacağım yine.

Bugün 20 Mart 2013, Kadıköy Acıbadem Hastanesinde Arda bebeğin doğum fotoğraflarını çektim. Arda’nın anneannesi ile uzun zaman önce telefonda görüşmüştük. Arda’nın anne ve babası fotoğraf konusunda kararsız kalınca, anneanne onlara süpriz yapmak istemiş. Odaya girdiğimde halalar, büyükanneler oda ve kapı süslemesi yapıyordu. Anne Rojnin, hem heyecanlı hem şaşkın hem de kararsızdı. Sezeryan doğum olacaktı ama genel anestezi mi epidural mi olacağına hala karar vermemişti. Rojnin’in ailesi, bebeğini görmesinin güzel olacağını düşünerek epidural olmasını istiyordu ama Rojnin bir gün önce internetten epiduralle ilgili araştırma yapınca biraz tedirgin olmuş. Benim tavsiyem tabiki bebeğiyle ilk karşılaşma anını fotoğraflamak için epiduralden yana oldu. Rojnin’i almaya geldiler ama hala karar vermemişti. Ameliyathaneye indik, beni hazırlıklar yapılınca alacaklardı. Giyindim bekledim, baktım çağıran yok ameliyathane kapısının önünde bekledim. Camdan baktığımda epidural hazırlığı yapıldığını gördüm sevindim:) Operasyon başladı. Anestezi uzmanı Abdurrahman bey Rojnin’in elini tutup sürekli konuştu ve O’nu rahatlattı. Ve Arda’nın başı göründü. Maşallah büyük bir baş çevresi olduğu için çıkarken biraz zorladı:) 13:49′da Arda dünyaya geldi. İlk kontrolleri yapıldıktan sonra annesinin yanına götürüldü. Rojnin bebeğine sağlıklı bir şekilde kavuşmanın mutluluğunu yaşıyordu, ben de her zamanki gibi duygusallığını:)) Babası ve diğer akrabaları Arda’yı ilk gördüğünde gözyaşlarını tutamadı. Arda bebişin ilk banyosu, tartılması, boyunun-baş çevresinin ölçülmesi, giydirilmesi anlarını fotoğrafladım. Rojnin odaya getirildikten sonra Arda’yı da getirdiler.Emzirme ve biraz dinlenmeden sonra aile fotoğraflarıyla çekimi tamamladık.

Herkes çok samimi, misafirperver ve iyi niyetliydi Rojnin epidura doğum yaptığı için çok memnundu. Benim için çok keyifli bir gündü. Arda’ya ve ailesine sağlıklı, uzun bir ömür dilerim.

Kadıköy Acıbadem Hastanesi – Arda Bebeğin Doğum Hikayesi” üzerine 2 düşünce

  1. Nevin Yılmaz

    Ailemizin yeni bireyi Arda bebeğimizin bu ilk anlarını , bizim heyecan ve mutluluğumuzu bizimle paylaştığınız ve bu güzel ve özel anları ölümsüzleştirdiğiniz için biz de size çok çok teşekkür ediyoruz. Bizim “küçük adamımızın” gelişi ile bize yaşattığı mutluluğun tarifi asla olamaz fakat sizin yaptığınız bu güzel çalışma ile yıllar sonra bile o ilk Anne – Oğul-Baba buluşmasının heyecanını tekrar tekrar yaşatacağınız için sizi de bu mutluluğumuza hep ortak edeceğiz:)
    Elinize sağlık:)
    O güzel yüzünüzdeki o sımsıcak gülüşün hiç eksik olmaması dileğimiz ile :)

  2. Emine Mazi Post author

    Guzel dusunceleriniz icin cok tesekkur ederim. Sizin gibi candan,sicacik insanlarla tanistigim icin cok mutlu oldum. Aileden biri gibi hissettim kendimi. Daha nice mutlu gunlerinizde gorusmek dilegiyle. kucuk adama Arda’ya opucukler:))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>