Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir?

En İyi Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir?

IMG_7505-2

-Doğum tekrarı olmayan mucizevi bir andır bu yüzden riske atılmayacak kadar önemlidir. Yapacağınız araştırmaya öncelikle fotoğrafçısından ve fotoğraflarından memnun kaldığı yakınlarınızın tavsiyesini dikkate alarak başlayın. Referans her zaman iyidir.

- Öneriler tarzınıza uymuyorsa,  internetten araştırmaya başlayın. Göreceksiniz ki karşınıza bir çok doğum fotoğrafçısı çıkacaktır. Öncelikle fotoğrafçıların galerisine girip örnek fotoğraflarını inceleyin.
Çekimlerinin kaliteli ve duyguları yansıttığını düşünüyorsanız fiyat teklifi isteyin. Sizin için en uygun paketi tercih edin.

- Sayfasını incelediğiniz fotoğrafçının fotoğrafları beğendiniz, fiyatlar da bütçenize uygunsa iletişiminiz daha sıcak olması için mümkünse bir ön görüşme talep edin, tanışın, konuşun, özel talepleriniz varsa belirtin. Çekimin kaç saat süreceği, hangi aşamaların fotoğraflandırılacağı, çekimin ne zaman biteceği, nasıl bir albüm vereceği, ödemenin nasıl yapılacağı gibi tüm detayları konuşun. Fotoğrafçının örnek albümünü inceleyin.

Fotoğrafçınızın bebeğinizin fotoğraflarını çekerken flash kullanmayacağından emin olun!

- Sonuç olarak iyi iletişim kurduğunuzu ve güvenebileceğinizi düşünüyorsanız fotoğrafçınızla anlaşın.

Doğum fotoğrafı çektirmek isteyen çiftlerin dikkatine!

- Doğum anında çekim yaptırılacağı bilgisi kontroller sırasında ilgili doktora ve hastaneye mutlaka verilmeli, gerekliyse izinler alınmalı. Son anda fotoğrafçımızın da doğuma girmesini istiyoruz derseniz kaul edeniyoruz cevabıyla da karşılaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>