En Tatlı Kurabiyeler, Yeliz Kurabiye

yeliz kurabiye

En özel günlerinizde misafirlerinize lezzetli bir hediye vermek ister misiniz. Canım arkadaşım Yeliz,  Bebek Doğumu, Diş Buğdağı – Baby Shower Partisi, Doğum Günleri, Sevgililer günü, Söz, Nişan, Kına, Nikah vb. tüm özel günleriniz için nefis kurabiyeler tasarlıyor. Kurabiyeler hijyenik ev ortamında sağlıklı, titiz bir şekilde ve özenle hazırlanıyor. Kurabiyelerin modelleri, renkleri ve üzerlerine yazılmasını istediğiniz notlar sizin isteğiniz doğrultusunda özel olarak tasarlanıyor ve Türkiye’nin her yerine gönderebiliyor.

Tanıtım amaçlı kampanyalı fiyatlarıyla bu muhteşem kurabiyeleri kaçırmayın derim.

Sipariş için yelizkurabiye@gmail.com adresine mail atarak verebilirsiniz. Maillerinize iletişim bilgilerinizi eklemeniz durumunda sizinle temasa geçilecektir…

https://www.facebook.com/groups/yelizkurabiye/

Ece Bebek Ev Çekimi

ece

Ece Bebek 4 ay önce Bakırköy Acıbadem hastanesinde dünyaya geldi ve ben de bu fıstığın fotoğraflarını çektim. Ama doğduktan sonra biraz solunum problemi yaşadığı için doğum sonrası çekimlerini yapamamıştık. Ece’nin annesi ve babası, doğum sonrası fotoğraflar olmasa da bu ana kadar çektiğim fotoğraflarla hazırladığım albümü çok beğenince 4 ay sonra ev çekimi için beni evlerine davet ettiler.

Ece’yi görünce inanamadım bu kadar mı güzel olur bir bebek. Annesi biz gelmeden uykusunu aldırmış, yemeğini yedirmişti. Keyfi gayet yerinde, gülücükler saçıyordu Ece. Abileri Ege ve Eymen’de çok yakışıklılardı. Ece’nin tek, abileriyle ve ailesiyle  fotoğraflarını çektim. Bebek sakin, dünya güzeli ve keyifli, oda bol ışıklı, aile samimi ve misafirperver olunca haliyle çok keyifli bir çekim oldu. Aslında evlerinin bahçesinde de çekim yapacaktık ama hava çok soğuk olunca Ece’yi çıkarmadan anne-baba ve abilerinin fotoğraflarını çektim.

Baba Hakan bey, güzel anne Figen hanım beni misafir gibi ağırladı. İçime sinen çok güzel fotoğrafların olduğu bir çekim oldu. Fıstık Ece’yi tekrar fotoğraflamak için sabırsızlanıyorum:)

Medical Park Göztepe- Alp Bebek

alp

Alp bebeğin babası Tayfun ben beni doğumdan 2 gün önce aradı,  doğuma 1 gün kala kendisi ve  eşi Mine hanımla birlikte buluşup tanıştık, bir sonraki gün de doğumdaydık:)) Hızlandırılmış görüşme tanışma faslı yıllardır tanışıyormuşuz gibi samimi bir sohbeti getirdi. Tayfun bey çok samimi, Mine’de çok tatlı bir bayandı.

19.03.2013 Salı günü Medical Park Göztepe’de 10. kattaki odalarında, doğum öncesi son fotoğraflarını çekmeye başladım. Oldukça kalabalık gelmişlerdi. Aile heyecanla minik Alp’i bekliyordu. Tayfun bey ve Mine birkaç gün öncesine kadar isim konusunda kararsızlarmış. Soy isimleri uzun olunca ismin kısa olmasını istemişler Alp’i bulmuşlar.

Ve doğum zamanı geldi çattı. Dünyalar tatlısı  2,780 kg – 47 cm olan minik Alp  dünyaya geldi. İlk bakımları yapıldıktan sonra annenin de odaya gelmesiyle, Alp odaya getirildi. Duygusal ilk karşılaşmadan sonra hemen ilk sütünü içti. Anne ve bebiş biraz dinlendikten sonra aile fotoğraflarını çektik.

Mine-Alp ve Tayfun Tiryakioğlu ailesine ömür boyu mutluluklar dilerim.

Dora Hastanesi-Deniz Bebek

deniz

Deniz bebeğin annesi Çiğdem hanımla doğumdan aylar önce konuşmuştuk ama doğumun olacağı güne kadar bir türlü görüşememiştik. Doğuma birkaç gün kala baba Devrim Bey beni tekrar aradı ve doğumun olacağı gün,saat ve hastaneyi bildirdi. 06 Mart 2013 saat 09:00 gibi hastanede buluştuk. Aynı anda hastaneye girmiştik, tanışmamız hasta kayıtta oldu:) Devrim Beyde Çiğdem hanımda çok heyecanlılardı. Doktorları Yılmaz Bey’in de gelmesiyle ameliyathaneye doğru yolculuk başladı.

Ve Deniz bebek dünyaya geldi. Çiğdem hanım bebeğiyle ilk karşılaştığında inanamadı. Sen benim misin dedi bebeğine? Aylardır çok büyük bir hasretle bekliyorlardı çünkü Deniz’i. Artık tam bir çekirdek aile olmuşlardı. Çiğdem hanımın bebeğine sevgiyle ve tüm duygusallığıyla bakan gözleri,  Devrim Bey’in eşine olan ilgisi, sevgisi ve  bebeğini gördüğü andaki sevinci aklımda kalan güzel anlar oldu.

Devrim-Deniz ve Çiğdem Güney ailesine sağlıklı, mutlu bir ömür dilerim.

 

Kadıköy Acıbadem Hastanesi Derin Zeynep Bebek

derinDerin bebeğin babası Serkan bey beni doğumdan 2 gün önce aradı. 27.03.2013 Çarşamba günü sabah saat 08:30′da Kadıköy Acıbadem hastanesinde ilk kez görüşmüş olduk. Odada anne Zeynep, baba Serkan, anneanne ve dede vardı. Bir yandan oda süslenirken bir yandan da Zeynep hanım ameliyathane önlüğünü giyinmeden önceki son hamilelik hallerini fotoğrafladık. Ordan burdan konuşurken evlenmeden önce yaşadığım semt olan Tarabya’da oturduklarını öğrendim. Ayrıca Zeynep hanımla aynı dönemde İstanbul Üniversitesi Avcılar’da okumuşuz. İkimizde Tarabya’dan Avcılara 4 sene gidip gelen  kaderdaşlarmışız:)  Bu arada aile isim konusunda son ana kadar kararsız kalmış ama Serkan bey mutlaka eşinin adı olan Zeynep’i de vermek istemiş güzel kızına. Ne ince bir düşünce! Ve Derin Zeynep’e karar vermişler.

Ve ameliyathaneye doğru yola çıktık. Saat 10:59′da dünyalar güzeli Derin Zeynep dünyaya geldi. Her bebek güzel olur , mis olur, Derin tam bir lokumdu. Upuzun kirpikleri, tombiş yüzü tam yemelikti maşallah. Uykucu Derin karnını doyurmak yerine bol bol uyumayı tercih etti. Annesi biraz toparlanıp kendine gelince bol bol aile fotoğraflarını çektik.

Zeynep-Derin Zeynep ve Serkan Bey’e ömüs boyu sağlıklı, uzun yıllar dilerim.

 

Kadıköy Acıbadem Hastanesi – Arda Bebeğin Doğum Hikayesi

IMG_0448Uzun zamandır çekim hikayelerini yazmaya zaman ayıramıyorum. Aslında her doğumun kendine özel bir hikayesi var. Ara ara yazmaya çalışacağım yine.

Bugün 20 Mart 2013, Kadıköy Acıbadem Hastanesinde Arda bebeğin doğum fotoğraflarını çektim. Arda’nın anneannesi ile uzun zaman önce telefonda görüşmüştük. Arda’nın anne ve babası fotoğraf konusunda kararsız kalınca, anneanne onlara süpriz yapmak istemiş. Odaya girdiğimde halalar, büyükanneler oda ve kapı süslemesi yapıyordu. Anne Rojnin, hem heyecanlı hem şaşkın hem de kararsızdı. Sezeryan doğum olacaktı ama genel anestezi mi epidural mi olacağına hala karar vermemişti. Rojnin’in ailesi, bebeğini görmesinin güzel olacağını düşünerek epidural olmasını istiyordu ama Rojnin bir gün önce internetten epiduralle ilgili araştırma yapınca biraz tedirgin olmuş. Benim tavsiyem tabiki bebeğiyle ilk karşılaşma anını fotoğraflamak için epiduralden yana oldu. Rojnin’i almaya geldiler ama hala karar vermemişti. Ameliyathaneye indik, beni hazırlıklar yapılınca alacaklardı. Giyindim bekledim, baktım çağıran yok ameliyathane kapısının önünde bekledim. Camdan baktığımda epidural hazırlığı yapıldığını gördüm sevindim:) Operasyon başladı. Anestezi uzmanı Abdurrahman bey Rojnin’in elini tutup sürekli konuştu ve O’nu rahatlattı. Ve Arda’nın başı göründü. Maşallah büyük bir baş çevresi olduğu için çıkarken biraz zorladı:) 13:49′da Arda dünyaya geldi. İlk kontrolleri yapıldıktan sonra annesinin yanına götürüldü. Rojnin bebeğine sağlıklı bir şekilde kavuşmanın mutluluğunu yaşıyordu, ben de her zamanki gibi duygusallığını:)) Babası ve diğer akrabaları Arda’yı ilk gördüğünde gözyaşlarını tutamadı. Arda bebişin ilk banyosu, tartılması, boyunun-baş çevresinin ölçülmesi, giydirilmesi anlarını fotoğrafladım. Rojnin odaya getirildikten sonra Arda’yı da getirdiler.Emzirme ve biraz dinlenmeden sonra aile fotoğraflarıyla çekimi tamamladık.

Herkes çok samimi, misafirperver ve iyi niyetliydi Rojnin epidura doğum yaptığı için çok memnundu. Benim için çok keyifli bir gündü. Arda’ya ve ailesine sağlıklı, uzun bir ömür dilerim.

Doğum Fotoğrafçılığı Nedir?

a4Doğum fotoğrafçılığı, bebeğin doğduğu güne ait her anın,  kaçırılmadan ve  en doğal hali ile fotoğraflandırılmasıdır.  Doğum öncesi son hazırlıklar, tekrarı olmayacak mucizevi doğum anı, boyunun ölçülmesi, kilosuna bakılması, ayak izinin alınması, ilk banyosu, ilk kıyafetinin giydirilmesi, ilk bezlenmesi, ilk emzirilmesi, anne ve babasıyla ilk karşılaşma anı, diğer yakınların  heyecanı, süslenmiş odası, hediyelikleri…gibi her şeyin ilki olan tüm özel anları  riske atmadan, güvenilir bir fotoğrafçı ile en güzel şekilde ölümsüzleştirerek, bebeğinize ileride en güzel hediyeyi  vermiş olacaksınız.

Doğum Fotoğrafçısı Olarak Nasıl Çalışıyorum?

Fotoğraf çekimi sezeryan doğumda, doğuma 1 saat kala, normal doğuma 5-6 cm açıklığa ulaşınca başlar. Odanıza yerleştikten sonra hamileliğinizin son anlarını fotoğraflamakla başlıyorum çekime. Sonrasında ameliyathane /doğumhaneye gidiş, yakınların heyecanı, doğum anı, kordonun kesilmesi, bebeğinizin ilk kontrolleri, ilk aşısı, bebek odasında bebeğin ölçülerinin alınması, ilk banyosu, anne-babayla ilk karşılaşması ve aile fotoğraflarının çekilmesiyle çekim tamamlanıyor.   Çekim sezeryan doğumlarda ortalama 4-5 saat sürüyor. Normal bir doğumun ne zaman gerçekleşeceği, fotoğrafçının hastanede ne kadar bekleyeceği kestirilemez. Hastanede bekleme süresi ve doğum anının gecenin yarısında gerçekleşmesinden dolayı ekstra ücret talep etmiyorum. Çekim anında flaş kullanmıyorum. Çekimlere her türlü olası ihtimali düşünerek 2 makine ile geliyorum. Hastanenin mevcut ışık şartlarında ve doğal ışıkla çalışıyorum.

Dilerseniz doğumdan  en geç 1-2 hafta sonra, özel ışık ekipmanımla, evinizin rahatlığında bebeğiniz ve sizin çok özel karelerinizi çekiyorum.

Neden Bayan Doğum Fotoğrafçısı?

barkinÇoğu anne ve baba adayı, doğum anı, bebeğin emzirilmesi, annenin hazırlık süreci gibi özel anlardan  dolayı  bayan doğum fotoğrafçısını tercih ediyor. Bu işi yapan erkek doğum fotoğrafçıları da var elbette,  onları tercih eden ailelerde ama doğum tamamen duyguların ön planda olduğu bir süreç olduğu için, bir annenin mutluluğunu ve neler hissettiğini bir bayanın çok daha iyi anlayacağını düşünüyorum. Çünkü ya o süreçten geçmiştir ya da bir gün geçecektir. Sanılanın aksine biz sadece fotoğraf çekmiyoruz, annenin her an yanında olarak O’na hem destek oluyoruz hem de sakinleşmesini sağlayabiliyoruz.  Özellikle ameliyathanede yanında tanıdık biri olduğunu bilmek bile rahatlatıyor anneleri. Ben kendi adıma böyle düşünüyorum, yine de herkesin kendi tercihi:)

Bu sebeple anne adayları fotoğrafçısının bayan olmasını özellikte tercih ediyor.

Doğum Fotoğrafçısı Emine – Bebek ve Doğum Fotoğrafçısı – İstanbul
Tel: 0532 428 27 49

Yenidoğan Çekimleri

1Yenidoğan çekimleri, bebeğinizin ilk 10-15 gününde,kendi evinizde ve henüz anne karnındaki formu bozulmadan yapılan aksesuarlı çekimlerdir. Çekimlerde  doğal ışık kullanmayı tercih ediyorum ama eviniz yeterince aydınlık değilse, çekimi yanımda getireceğim sürekli ışık sağlayan profesyonel ışık ekipmanımla yapıyorum. Çekimlerde flaş kullanmıyorum.

Yenidoğan çekimi için  Notlar:

  • Yenidoğan çekimini bebeğinizin ilk 15 gününde yaptırın. Bebeğinizin güzel duruşu ve derin uykusuyla en güzel fotoğraflar bu zamanlarında çekiliyor.
  • Yine en güzel yenidoğan fotoğrafları bebeğiniz uykudayken yakalanır. Bu sebeple, çekim saatinde bebeğinizin karnı doymuş ve uykuda olmasını sağlayın.
  • Çekim yapılacak odanın aydınlık ve mümkünse boş olmasını sağlayın. (stüdyo kurulacağı için kullanım alanın geniş olması gerekiyor, varsa orta sehbanızı kaldırmanız iyi olacaktır)
  • Yanımda getireceğim aksesuarların yanısıra bebeğinize ait oyuncaklar, saç bantları, papyonlar vs kullanılabilir.
  • Yenidoğan çekimlerinde konu bebeğinizdir, bu sebeple çekirdek aile dışında ortamın çok kalabalık olmaması çekimin daha iyi geçmesini sağlayacaktır.
  • Çekimlerde kullandığım örtüler her çekimden sonra bebek deterjanlarıyla yıkanmaktadır.

Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir?

En İyi Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir?

IMG_7505-2

-Doğum tekrarı olmayan mucizevi bir andır bu yüzden riske atılmayacak kadar önemlidir. Yapacağınız araştırmaya öncelikle fotoğrafçısından ve fotoğraflarından memnun kaldığı yakınlarınızın tavsiyesini dikkate alarak başlayın. Referans her zaman iyidir.

- Öneriler tarzınıza uymuyorsa,  internetten araştırmaya başlayın. Göreceksiniz ki karşınıza bir çok doğum fotoğrafçısı çıkacaktır. Öncelikle fotoğrafçıların galerisine girip örnek fotoğraflarını inceleyin. Okumaya devam et